מה חשוב לכל נער ונערה לדעת לפני הגיוס?

השירות הצבאי בישראל הוא אחת מהחוויות המכוננות ביותר עבור כל נער ונערה, חוויה שתישאר איתם עוד שנים רבות קדימה. לכולנו יש זיכרונות מהשירות הצבאי או הלאומי, חלקם טובים יותר וחלקם טובים פחות. כך או כך, כולם יסכימו כנראה שישנה חשיבות עצומה להכנה לפני הגיוס, כמו גם לתמיכה המשפחתית במהלך השירות עצמו. ריכזנו כאן כמה טיפים שאותם כל נער ונערה צריכים לדעת לפני הגיוס.

השירות הצבאי בישראל הוא אחת מהחוויות המכוננות ביותר עבור כל נער ונערה, חוויה שתישאר איתם עוד שנים רבות קדימה. לכולנו יש זיכרונות מהשירות הצבאי או הלאומי, חלקם טובים יותר וחלקם טובים פחות. כך או כך, כולם יסכימו כנראה שישנה חשיבות עצומה להכנה לפני הגיוס, כמו גם לתמיכה המשפחתית במהלך השירות עצמו. ריכזנו כאן כמה טיפים שאותם כל נער ונערה צריכים לדעת לפני הגיוס.

התכוננו היטב לגיוס

ההכנה לגיוס מתחילה עוד לפני הצו הראשון, שכן גם אליו צריכים להגיע מוכנים. אבל בהנחה שכבר עברתם אותו ואתם אולי כבר יודעים אפילו לאיזה תפקיד אתם מתגייסים, הכינו את עצמכם היטב מראש.

כושר גופני – גם בטירונות של מי שאינם מיועדים להיות לוחמים עושים ספורט, והרבה. אתם לא רוצים להתנשף כבר אחרי מאה מטר של ריצה, ולכן חשוב לפתח כושר גופני וסיבולת מספיקה. כמובן שאם אתם מתגייסים לתפקידי לוחמה, החשיבות של הכושר הגופני גבוהה אפילו יותר. אמנם אימוני הכושר בצבא נערכים בסרגל מאמצים מדורג, אבל עדיין כדאי להגיע ברמה מספיקה על מנת שלא תצטרכו להתחיל הכל מאפס.

אם אתם רוצים להתכונן לגיבוש או לשירות ביחידה מובחרת, אזי מומלץ לקבל תוכנית אימון ממאמן מקצועי. אתם לא רוצים להיפצע במהלך האימון, בטח לא עוד לפני הגיוס שלכם.

בדקו מה מחכה לכם – על מנת שתתגייסו כמה שיותר רגועים, כדאי לברר מה מצפה לכם לפחות בחודשים הראשונים של הגיוס. דברו עם חברים, שאלו אנשים שכבר שירתו או משרתים בתפקיד הזה, ובנו לכם תמונה כללית. כמובן שהשירות שלכם לא ייראה בדיוק אותו הדבר, וחשוב לשמור על ראש פתוח, אך בסופו של דבר ההבנה לקראת מה אתם הולכים תעזור לכם להיות רגועים לקראת התקופה החשובה הזו.

אל תקנו ציוד משוגע – צה"ל נותן לכם תקציב ייעודי לרכישה של ציוד מומלץ לפני הגיוס. אין צורך להשקיע מאות ואלפי שקלים משלכם בציוד נוסף, שרוב הסיכויים שבכל מקרה לא יתנו לכם להשתמש בו, בטח לא בחודשים הראשונים לשירות.

במהלך השירות

ישנם כמה דברים שמומלץ לעשות במהלך השירות על מנת לוודא שהדברים עובדים פחות או יותר בצורה טובה. זה כולל התנהלות נכונה עם החברים, עם כסף, עם הבית ועם הסגל בבסיס. השתדלו לצאת מההלם הראשוני כמה שיותר מהר, וכך ייטב לכם.

כבדו את אנשי הסגל – אם אתם רוצים להימנע מעונשים וחוויות שליליות מיד בתחילת השירות, עשו מה שאומרים לכם. יכול להיות שהייתם אלופי הארץ בשחמט או מנהלי חנויות לפני הגיוס, אבל עדיין בצבא המפקד שלכם (או הרס"ר, או כל דמות סמכותית אחרת לצורך העניין) יודע יותר טוב מכם. עמדו בהוראות, הקפידו על דיגום, ועשו את מה שנדרש מכם. זה לא אומר שאי אפשר להביע את דעתכם, אבל עדיף לעשות זאת באופן פרטי ולא מול כולם.

החברים שלכם הם המשפחה שלכם –גם אם אתם משרתים בבסיס פתוח ועושים יומיות, ובטח אם אתם משרתים בקרבי וסוגרים בבסיס שבועיים ברצף, החברים מימנכם ומשמאלכם הם מי שיהיו איתכם בשנתיים-שלוש הקרובות. השתדלו להתחבר לכמה שיותר אנשים, לעזור כשאתם יכולים, והימנעו מרכילויות והימנעו מלהיצמד יותר מדי לחברים מהבית. פתחו את עצמכם לחוויות חדשות ולאנשים חדשים, זו אחת המטרות של הצבא. זה גם יגרום לאנשים לרצות לעזור לכם כשתצטרכו (ואתם תצטרכו, אין שאלה), וגם יעביר לכם את השירות הרבה יותר כיף. ומי יודע, אולי עוד תצאו עם חברים לחיים.

התנהלו בחוכמה עם המשכורת הצבאית – בשנים האחרונות המשכורות של כלל חיילי צה"ל עלו בעשרות ומאות אחוזים בהשוואה לשנים עברו, ועדיין ישנם לא מעט חיילים שמבזבזים את כל הסכום הזה ועוד לוקחים כסף מההורים. אם תתנהלו בחכמה עם הכסף שתקבלו, תוכלו לא רק ליהנות ממנו כמו שצריך, אלא גם לצאת מהצבא עם חיסכון משמעותי שיצטרף לפיקדון והמענק שתקבלו בסוף השירות.

לדוגמה, אם אתם תומכי לחימה אתם תקבלו משכורת חודשים של כ1,800 שקלים. גם אם תשתמשו בכל חודש ב-1,200 שקל, שזה עדיין משמעותית יותר ממשכורת של תומך לחימה בעבר, תוכלו לשים בצד בכל חודש 600 שקלים. בשנתיים זה מצטבר לחיסכון של אלפי ואפילו עשרות אלפי שקלים.

אספו חוויות – אמנם רוב השירות שלכם מורכב מציות לפקודות ומביצוע מטלות מתוקף תפקידכם, אבל ישנן הזדמנויות רבות לצבור חוויות עם החברים ליחידה. אלו יכולים להיות ערבי יחידה, פעילויות גיבוש, ואפילו סתם משחק שש בש במגורים בין שמירות. בנוסף, בצה"ל ישנה מסורת להוציא חולצות לכבוד אירועים שונים, כמו חולצות סוף מסלול, חולצות סיום קורס וכדומה. פריטים כאלה, במיוחד אם עשויים בהומור פנימי חד ומגבש, יכולות להזכיר לכם חוויות גם שנים אחרי השירות. חולצות סוף מסלול מככבות בארונות של רבים מהמשוחררים בארץ, והם גאים בהן מאוד.

אל תקחו דברים קשה – יכול להיות מאוד שבמהלך השירות שלכם תחטפו עונשים כאלה ואחרים, הלו"ז שלכם ישתנה בהפתעה ותצטרכו לסגור שבת לא מתוכננת, מפקד מסוים יכעס עליכם שלא בצדק. ההמלצה החמה היא שלא לקחת אירועים כאלה ולהוציא אותם מפרופורציה. כן, לא הכי כיף לסגור שבת בהפתעה, אבל זו גם יכולה להיות חוויה מגבשת בינכם לבין החברים. לא כיף לחטוף עונש על פדיחה שעשיתם (או שלא עשיתם), אבל אתם יכולים ללמוד מזה ולהמשיך הלאה. בסופו של דבר, כל האירועים האלה יחד הם אלו שיוצרים את החוויה המדהימה הזו, ששמה שירות צבאי.

ולבסוף, השתמשו במשפחה שלכם, היא המשענת החזקה ביותר שלכם. שתפו אותם, התייעצו איתם ותנו להם לקחת חלק. לא תצטערו על זה.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

יום כיף לעובדי החברה

רעיונות לטיול בתי ספר

איך תממשו את רעיונות העיצוב שלכם

תנו ליצירתיות שבכם לפרוץ החוצה

יש לכם ילד יצירתי? כך תפתחו את הכישרון שלו

הרצון של כל הורה לפתח את הילד שלו הוא עצום. הורים עושים מאמצים רבים כדי להגשים את החלומות של הילדים שלהם, ולסייע להם למקסם את הכישרון שלהם.

רעיונות למסיבת רווקות

מהרגע שמגיעה הצעת הנישואין ועד לחתונה עצמה, עוברים אנשים תקופה מאוד מטלטלת.

רעיונות לפעילות כשאתם בבית

מגיפת הקורונה שינתה לחלוטין את העולם וגרמה להרבה אנשים להסתגל לתקופות ארוכות וממושכות בבית.

רעיונות שיחסכו לכם זמן

הקידמה והטכנולוגיה הביאו איתן לא מעט יתרונות לצד חסרונות רבים. אחד מהדברים החיוביים שהצליחו להכניס המכשירים הסלולאריים והמחשבים לחיינו

רעיונות מגניבים לאירוע חברה

אם אתם מתחילים לשים לב שהמוטיבציה של העובדים במשרד אינה נמצאת בשיאה, זה רק אומר שהגיע הזמן לתכנן אירוע חברה. אירועי חברה מציעים דרך מצוינת להקליל את האווירה, להפחית לחצים ולתת לעובדים את ההזמנות להכיר יותר טוב האחד את השני.

הפתעות ורעיונות לטיול שנתי

מתכננים ארוע? הנה כמה רעיונות

כך תביאו את היצירתיות שלכם לידי ביטוי

רעיונות למסיבת גיוס

חולצות מגניבות

יש לכם נער או נערה יצירתיים בבית? כך תעזרו להם לפרוץ את הכישרון

מי מאיתנו לא זוכר איך היו החיים בתור מתבגר או מתבגרת? מדובר בתקופה לא פשוטה, שבה נערים מחפשים את הזהות שלהם, בונים ומעצבים אותה, ומוצאים את הכיוון האישי שלהם בחיים. זוהי תקופה של תהפוכות נפשיות, של יצירה, של בנייה ושל סערות, שעבור חלק מהאנשים עוברת בקלות ועבור חלק בקושי. עם זאת, מדובר באחת התקופות החשובות ביותר בחיינו, ומי שמצליח לנהל אותה בצורה הנכונה הרי שהרוויח רווח עצום.

חולצות סוף מסלול

מה חשוב לכל נער ונערה לדעת לפני הגיוס?

השירות הצבאי בישראל הוא אחת מהחוויות המכוננות ביותר עבור כל נער ונערה, חוויה שתישאר איתם עוד שנים רבות קדימה. לכולנו יש זיכרונות מהשירות הצבאי או הלאומי, חלקם טובים יותר וחלקם טובים פחות. כך או כך, כולם יסכימו כנראה שישנה חשיבות עצומה להכנה לפני הגיוס, כמו גם לתמיכה המשפחתית במהלך השירות עצמו. ריכזנו כאן כמה טיפים שאותם כל נער ונערה צריכים לדעת לפני הגיוס.

חולצות מודפסות לחתונה

רעיונות לחתונה שיפתיעו את כולם

היום המרגש הגיע, ואתם עסוקים עד מעל לראש בארגונים, תיאומים, טעימות ובדיקות. אתם רוצים שזה יהיה האירוע של העשור, של היובל, של המאה. אתם רוצים חגיגה שלא תישכח, כזו שהחברים ייזכרו בה בנוסטלגיה מהולה בהערצה עוד שנים רבות. ובעיקר חתונה שבה אתם תהנו, ותרגישו על גג העולם כמו שאתם צריכים להרגיש.

חולצות להדפסה

איך תעשו טוב לאנשים

בני אדם הם יצורים חברתיים הזקוקים לאנשים נוספים בחייהם על מנת להרגיש טוב, לצבור ביטחון עצמי ולהרגיש משמעות. עם זאת, במיוחד בעשורים האחרונים, יותר ויותר אנשים חשים בדידות וגם נמצאים שעות ארוכות לבדם. אצל חלקם אמנם זו בחירה ודרך חיים אך יש רבים שאצלם מדובר על אילוץ כמו קשישים שאיבדו את בן או בת הזוג וידיהם גרים רחוק.

משפטים לחולצות לטיול שנתי

טיול שנתי- סיוט או כיף אמיתי?

ישנן חוויות ואירועים שמהווים חלק בלתי נפרד מההתבגרות שלנו וחייהם של ילדים ובמיוחד נוער כמעט אינם שלמים בלעדיהם. טיולים שנתיים הם מאותן חוויות, במיוחד בגילאים בוגרים יותר כשהם נמשכים יומיים ואף יותר מכך וכוללים פעמים רבות גם מסלולים מאתגרים

הדפסה על חולצות דרייפיט לגיבוש קהילתי

רעיונות לגיבוש קהילתי

בעידן שלנו כל אחד נמצא הרבה יותר זמן עם עצמו ופחות בחברה, בין אם בגלל שעות ארוכות של עבודה, המסכים שכולנו נדבקים אליהם בכל רגע פנוי ובכלל ירידה ברמת החברתיות. עם זאת, ניתן לראות שבשנים האחרונות ישנה התעוררות של הרצון לחיות בתוך קהילה שנוצרים בה קשרים ותחושה שתמיד יהיה למי לפנות אם צריך משהו וגם לעזור ולתת, כי גם הנתינה היא צורך אנושי לא פחות חזק.

משפטים להדפסה על חולצות

איך תפרצו החוצה עם היצירתיות שלכם

אחד המאפיינים של עידן הרשתות החברתיות, הוא שלכל אחד יש מה לומר, כולם הפכו דעתנים ואנשים לא רוצים לשתוק יותר אלא להוציא החוצה את מה שנמצא בתוכם. ברשתות הדבר בא לידי ביטוי לא מעט בצורה בוטה, אך אם אתם אנשים של מילים ורוצים להוציא אותן החוצה בצורה יצירתית, אם עולים לכם לפעמים משפטי מחץ שפשוט מתחשק לכם לשתף את העולם בהם, יש דרכים להוציא אותם החוצה.