איך תעשו טוב לאנשים

בני אדם הם יצורים חברתיים הזקוקים לאנשים נוספים בחייהם על מנת להרגיש טוב, לצבור ביטחון עצמי ולהרגיש משמעות. עם זאת, במיוחד בעשורים האחרונים, יותר ויותר אנשים חשים בדידות וגם נמצאים שעות ארוכות לבדם. אצל חלקם אמנם זו בחירה ודרך חיים אך יש רבים שאצלם מדובר על אילוץ כמו קשישים שאיבדו את בן או בת הזוג וידיהם גרים רחוק.

בני אדם הם יצורים חברתיים הזקוקים לאנשים נוספים בחייהם על מנת להרגיש טוב, לצבור ביטחון עצמי ולהרגיש משמעות. עם זאת, במיוחד בעשורים האחרונים, יותר ויותר אנשים חשים בדידות וגם נמצאים שעות ארוכות לבדם. אצל חלקם אמנם זו בחירה ודרך חיים אך יש רבים שאצלם מדובר על אילוץ כמו קשישים שאיבדו את בן או בת הזוג וידיהם גרים רחוק. ישנן אמנם מסגרות, קבוצות תמיכה ורשתות חברתיות אך לא כולם מגיעים אליהן, במיוחד קשישים או אנשים שפחות מחוברים לדיגיטל. כל אחד מאיתנו יכול למצוא דרכים איך לעשת טוב לאנשים בכלל ולאנשים בודדים המשוועים לחברה בפרט. כמה דרכים לעשות טוב לאנשים שללא ספק תעשה טוב גם לכם.

הקמת ארון קהילתי

 

רובנו קונים בגדים מבלי לחשוב יותר מדי אך ישנם אנשים במצב כלכלי קשה מאוד אשר היו רוצים להרחיב את מלאי הבגדים שיש להם בארון אך זו הוצאה יקרה מדי עבורם. אמנם אפשר לקבל בגדים דרך עמותות אך יש רבים החשים מכך מבוכה.  יש דרך נוספת וידידותית יותר שתעשה טוב לקהילה כולה. דרך זו היא הקמת ארון קהילתי. חפשו נקודה מרכזית אך ריקה יחסית. גייסו אנשים והקימו יחד ארון כשהיום אפשר למצוא ארונות במחיר נוח שגם בנייתם קלה. לארון אפשר להביא כל בגד שאינו בשימוש ולהניח אותו בצורה מסודרת כאילו זה הארון הפרטי שלכם. אדם שזקוק לבגדים ייגש לארון בצורה פרטית ויוכל להוציא בגד שמתאים לו. אפשר להגדיל עוד יותר ולשים בארון מדי פעם "חולצות הפתעה": מזמינים חולצות להדפסה עם משפטים חיוביים ומחזקים ו"שותלים" אותם בארון.

נגינה בהתנדבות

 

אהבה למוזיקה גם היא מכנה משותף רחב לאנשים. הם יכולים להיות בגילאים שונים וממקומות שונים בעולם- מוזיקה מדברת לכולם ומיד מעלה את מצב הרוח, האופטימיות וגם נותנת תקווה ומשמעות. לאנשים קשישים במיוחד הדבר חשוב. אם אתם מנגנים ויש לכם חברים נוספים שמנגנים תוכלו לארגן הופעה קטנה לקשישים. הדבר יכול להתבצע בתיאום עם מחלקת הרווחה בעיריה שתעדכן את הקשישים באותה שכונה בה חשבתם להופיע או שגם תמליץ היכן הדבר יתרום במיוחד. אפשר גם לפנות לבתי אבות ולתאם עם האחראים שם על הופעה ואם הדבר יהיה מוצלח במיוחד תוכלו לעשות זאת על בסיס קבוע ולמצוא לכם קהל אוהד ונאמן.

הוספת צבע לשכונות

 

אנשים במעמד סוציו אקונומי גבוה זוכים לרוב לא רק לבתים יפים אלא גם לשכונות מעוצבות ומטופחות. ישנן שכונות מצוקה או שכונות שתושביהן במעמד נמוך יותר שפחות שמים בהן דגש על טיפוח. הוספת צבע לשכונות אלה תעשה טוב לתושבים. בחרו שכונה הידועה כפחות מטופחת. מצאו בה חומות או גדרות שאפשר לצבוע ולצייר עליהן. מומלץ לעשות זאת בתיאום עם העיריה ולעדכן אותה ברצון שלכם. היא כבר תפנה אתכם למקומות המתאימים. אפשר לצבוע גדרות מתקלפות וחומות בטון אפורות בצבעים כיפיים ושמחים. אפשר גם לצייר או לכתוב משפטים חיוביים שיעשו טוב לעוברים ליד אותה חומה. אם יש במקום גם מועדון או מתנ"ס הזקוק לצביעה- צבעו גם אותו. כדאי להפוך את הדבר לפעילות שכונתית בה לא רק אתם תיקחו יחלק אלא גם תושבי השכונה עצמם. בנוסף לצביעת גדרות וחומות בשכונה אפשר גם לקחת רפסודות עץ פשוטות שיש בסופרים, למלא אדמה ולשתול בהן פרחים ואף שתילי ירקות ולהניח בנקודות שונות, אבל חשוב שיהיה מי שיטפל ויטפח גם אחרי סיום הפעילות.

מיני קהילה בבניין

 

אתם דוברי אנגלית, ספרדית או כל שפה אחרת? יש לכם שכן שריחות טובים של עוגות או לחמים עולים מן המטבח שלו על בסיס קבוע? ארגנו לכם מיני קהילה בבניין בה כל שכן יציע מהדברים שהוא יכול לעזור בהם לאחרים וגם יוכל להיעזר במה שיש לאחרים לתת. בקשו מכל שכן שידביק פתק על לוח המודעות של הבניין או על תיבת הדואר שלו בו הוא מציין כל תחום בו הוא יכול לעזור ולתרום לאחרים. כך כל אחד מכם ידע למי לפנות באיזה תחום, תחסכו לעצמכם כסף וגם ללא ספק יחסי השכנות יהיו טובים יותר והבניין יהיה מגובש.

לבדוק מדי פעם מה שלום הקשיש בדירה ממול

 

כאמור, נסיבות החיים מובילות רבים לחיות בסופו של דבר לבד. זקנה היא אחת מהן. אם רוב חייו אותו קשיש או קשישה היו עם משפחה ולאחר מכן עם בן או בת הזוג, לאחר מותם הם נותרו לבד, מצב שמוביל קשישים רבים למצוקה ובדידות. הוסיפו לכך שזקנה מביאה גם קשיים ומגבלות פיזיות. לכן, תעשו המון טוב לאותו קשיש או קשישה אם תקפצו אליהם מדי פעם. אפשר להתחיל בדפיקה קטנה בדלת סתם לשאול מה נשמע תוך הבאת הדואר מהתיבה ועל הדרך לראות מה שלומם. אם מצליחים לפתח שיחה ולהפוך את הקפיצה לביקור- עוד יותר טוב. הם בטח ישמחו וגם לכם רוב הסיכויים שהדבר יעשה טוב, יתן ערך מוסף וגם תלמדו מאותו אדם דבר או שניים על החיים.

להזמין חיילים בודדים לארוחות חג או סופי שבוע

 

חיילים בודדים הם כאלה שמשפחתם נמצאת אי שם בחו"ל והם רואים אותה לעיתים רחוקות או כאלה שהגיעו ממשפחות מפורקות. הצבא הוא תקופה מאתגרת גם לחייל שיש לו משפחה חמה ואוהבת ואת כל התמיכה שהוא צריך. תארו לכם כמה מאתגרת תקופה זו עבור חייל שאין לו תמיכה וחום והוא נמצא כמעט כל הזמן לבד בסופי שבוע שאינו בבסיס או בחגים. ישנן עמותות שדואגות לחיילים בודדים אך עם כל הרצון הטוב הן לא יכולות לדאוג לכל חייל בודד בכל סוף שבוע או חג. הזמינו חייל בודד אחד או יותר לארוחות חג, ארוחות שישי ואם אתם יכולים אפילו ללינה של סופ"ש שלם מדי פעם. עבורו זו תהיה זריקת אנרגיה רצינית ותזכורת למה זו משפחה חמה ואוהבת.

 

 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

יום כיף לעובדי החברה

רעיונות לטיול בתי ספר

איך תממשו את רעיונות העיצוב שלכם

תנו ליצירתיות שבכם לפרוץ החוצה

יש לכם ילד יצירתי? כך תפתחו את הכישרון שלו

הרצון של כל הורה לפתח את הילד שלו הוא עצום. הורים עושים מאמצים רבים כדי להגשים את החלומות של הילדים שלהם, ולסייע להם למקסם את הכישרון שלהם.

רעיונות למסיבת רווקות

מהרגע שמגיעה הצעת הנישואין ועד לחתונה עצמה, עוברים אנשים תקופה מאוד מטלטלת.

רעיונות לפעילות כשאתם בבית

מגיפת הקורונה שינתה לחלוטין את העולם וגרמה להרבה אנשים להסתגל לתקופות ארוכות וממושכות בבית.

רעיונות שיחסכו לכם זמן

הקידמה והטכנולוגיה הביאו איתן לא מעט יתרונות לצד חסרונות רבים. אחד מהדברים החיוביים שהצליחו להכניס המכשירים הסלולאריים והמחשבים לחיינו

רעיונות מגניבים לאירוע חברה

אם אתם מתחילים לשים לב שהמוטיבציה של העובדים במשרד אינה נמצאת בשיאה, זה רק אומר שהגיע הזמן לתכנן אירוע חברה. אירועי חברה מציעים דרך מצוינת להקליל את האווירה, להפחית לחצים ולתת לעובדים את ההזמנות להכיר יותר טוב האחד את השני.

הפתעות ורעיונות לטיול שנתי

מתכננים ארוע? הנה כמה רעיונות

כך תביאו את היצירתיות שלכם לידי ביטוי

רעיונות למסיבת גיוס

חולצות מגניבות

יש לכם נער או נערה יצירתיים בבית? כך תעזרו להם לפרוץ את הכישרון

מי מאיתנו לא זוכר איך היו החיים בתור מתבגר או מתבגרת? מדובר בתקופה לא פשוטה, שבה נערים מחפשים את הזהות שלהם, בונים ומעצבים אותה, ומוצאים את הכיוון האישי שלהם בחיים. זוהי תקופה של תהפוכות נפשיות, של יצירה, של בנייה ושל סערות, שעבור חלק מהאנשים עוברת בקלות ועבור חלק בקושי. עם זאת, מדובר באחת התקופות החשובות ביותר בחיינו, ומי שמצליח לנהל אותה בצורה הנכונה הרי שהרוויח רווח עצום.

חולצות סוף מסלול

מה חשוב לכל נער ונערה לדעת לפני הגיוס?

השירות הצבאי בישראל הוא אחת מהחוויות המכוננות ביותר עבור כל נער ונערה, חוויה שתישאר איתם עוד שנים רבות קדימה. לכולנו יש זיכרונות מהשירות הצבאי או הלאומי, חלקם טובים יותר וחלקם טובים פחות. כך או כך, כולם יסכימו כנראה שישנה חשיבות עצומה להכנה לפני הגיוס, כמו גם לתמיכה המשפחתית במהלך השירות עצמו. ריכזנו כאן כמה טיפים שאותם כל נער ונערה צריכים לדעת לפני הגיוס.

חולצות מודפסות לחתונה

רעיונות לחתונה שיפתיעו את כולם

היום המרגש הגיע, ואתם עסוקים עד מעל לראש בארגונים, תיאומים, טעימות ובדיקות. אתם רוצים שזה יהיה האירוע של העשור, של היובל, של המאה. אתם רוצים חגיגה שלא תישכח, כזו שהחברים ייזכרו בה בנוסטלגיה מהולה בהערצה עוד שנים רבות. ובעיקר חתונה שבה אתם תהנו, ותרגישו על גג העולם כמו שאתם צריכים להרגיש.

חולצות להדפסה

איך תעשו טוב לאנשים

בני אדם הם יצורים חברתיים הזקוקים לאנשים נוספים בחייהם על מנת להרגיש טוב, לצבור ביטחון עצמי ולהרגיש משמעות. עם זאת, במיוחד בעשורים האחרונים, יותר ויותר אנשים חשים בדידות וגם נמצאים שעות ארוכות לבדם. אצל חלקם אמנם זו בחירה ודרך חיים אך יש רבים שאצלם מדובר על אילוץ כמו קשישים שאיבדו את בן או בת הזוג וידיהם גרים רחוק.

משפטים לחולצות לטיול שנתי

טיול שנתי- סיוט או כיף אמיתי?

ישנן חוויות ואירועים שמהווים חלק בלתי נפרד מההתבגרות שלנו וחייהם של ילדים ובמיוחד נוער כמעט אינם שלמים בלעדיהם. טיולים שנתיים הם מאותן חוויות, במיוחד בגילאים בוגרים יותר כשהם נמשכים יומיים ואף יותר מכך וכוללים פעמים רבות גם מסלולים מאתגרים

הדפסה על חולצות דרייפיט לגיבוש קהילתי

רעיונות לגיבוש קהילתי

בעידן שלנו כל אחד נמצא הרבה יותר זמן עם עצמו ופחות בחברה, בין אם בגלל שעות ארוכות של עבודה, המסכים שכולנו נדבקים אליהם בכל רגע פנוי ובכלל ירידה ברמת החברתיות. עם זאת, ניתן לראות שבשנים האחרונות ישנה התעוררות של הרצון לחיות בתוך קהילה שנוצרים בה קשרים ותחושה שתמיד יהיה למי לפנות אם צריך משהו וגם לעזור ולתת, כי גם הנתינה היא צורך אנושי לא פחות חזק.

משפטים להדפסה על חולצות

איך תפרצו החוצה עם היצירתיות שלכם

אחד המאפיינים של עידן הרשתות החברתיות, הוא שלכל אחד יש מה לומר, כולם הפכו דעתנים ואנשים לא רוצים לשתוק יותר אלא להוציא החוצה את מה שנמצא בתוכם. ברשתות הדבר בא לידי ביטוי לא מעט בצורה בוטה, אך אם אתם אנשים של מילים ורוצים להוציא אותן החוצה בצורה יצירתית, אם עולים לכם לפעמים משפטי מחץ שפשוט מתחשק לכם לשתף את העולם בהם, יש דרכים להוציא אותם החוצה.