רעיונות לגיבוש קהילתי

בעידן שלנו כל אחד נמצא הרבה יותר זמן עם עצמו ופחות בחברה, בין אם בגלל שעות ארוכות של עבודה, המסכים שכולנו נדבקים אליהם בכל רגע פנוי ובכלל ירידה ברמת החברתיות. עם זאת, ניתן לראות שבשנים האחרונות ישנה התעוררות של הרצון לחיות בתוך קהילה שנוצרים בה קשרים ותחושה שתמיד יהיה למי לפנות אם צריך משהו וגם לעזור ולתת, כי גם הנתינה היא צורך אנושי לא פחות חזק.

בעידן שלנו כל אחד נמצא הרבה יותר זמן עם עצמו ופחות בחברה, בין אם בגלל שעות ארוכות של עבודה, המסכים שכולנו נדבקים אליהם בכל רגע פנוי ובכלל ירידה ברמת החברתיות. עם זאת, ניתן לראות שבשנים האחרונות ישנה התעוררות של הרצון לחיות בתוך קהילה שנוצרים בה קשרים ותחושה שתמיד יהיה למי לפנות אם צריך משהו וגם לעזור ולתת, כי גם הנתינה היא צורך אנושי לא פחות חזק. זוגות צעירים וגם משפחות מחפשים היום לגור בשכונות או ישובים שיש בהם צביון קהילתי. כמובן שכדי שתהיה קהילה מגובשת צריך יוזמה והשקעה ושהדבר יהיה מספיק חשוב לכם. כמה רעיונות איך להפוך את הקהילה שלכם למגובשת יותר.

ערב משותף  עם תוכן מעניין

 

במיוחד אם זו קהילה המרוכזת על פני שטח קטן יחסית, למשל כמה בניינים רבי קומות הכוללים שכנים רבים נוח מאוד לארגן ערב משותף שיהיה בלובי של אחד הבניינים, בגינה של אחד מהם או אפשר להרחיק עד לפארק שכונתי קרוב. את תוכן הערב אתם יכולים לקבוע. אם לאחד השכנים ישנו מקצוע מסקרן או תחום עניין ואפילו אם טייל באזור לא סטנדרטי והוא רוצה לספר על הטיול עם הקרנת תמונות וסרטונים אפשר ליצור ערב מהנה ומעניין מבלי לשלם בכלל. אפשר גם להחליט על מרצה חיצוני בתחום שמעניין לפחות את רוב האנשים והתשלום יתחלק וכך יהיה סמלי.

פיקניק בלי פקקים

 

רוצים לחסוך לעצמכם פקקים בדרך ליעד לפיקניק ביום שבת? לחסוך את האכזבה שיש בהגעה לאתר פיקניק מלא? התארגנו לכם לפיקניק משותף בגינה או בפארק קרוב. כל אחד יכול להביא משהו טעים שיבחר. הבשלנים מביניכם- זו ההזדמנות להוציא את הכישורים שלכם מעבר למטבח הביתי ומי יודע, אולי גם לפצוח בקריירה חדשה בזכות החברים לשכונה, ומי שבישול פחות הכישרון הטבעי שלו יכול להביא מוצר שבטוח צריך כמו ירקות חתוכים, שתיה וכו'. תביאו גם שמיכות, מחצלות או כיסאות מתקפלים ויש לכם שבת כיפית וקהילתית בלי יותר מדי בלגן. אפשר להפעיל גם את הילדים, שיביאו משחקים או יארגנו פעילות כלשהי.

יום ספורט עם חולצות רק שלכם

 

רוצים לצאת קצת מן הכורסה ומהמסכים? לעשות את זה בצורה כיפית ומגבשת עם הרבה אקשן? ארגנו לכם יום ספורט קהילתי.  אפשר לארגן תחנות עם כל מיני משחקים ותחרויות כמו משיכת חבל שזו פעילות שקל מאוד לארגן ואנשים רבים יכולים להשתתף בה במקביל. אפשר להביא שולחן טניס מתקפל אם יש לכם ולפתוח עמדת פינג פונג, אפשר כמובן לארגן תחרויות ריצה מקצה הגינה לקצה השני עם או ללא מכשולים. כדאי לדאוג גם לפעילויות שמתאימות לקטנטנים, שגם להם יהיה אקשן והם לא ישתעממו. כדי לבוא עם אנרגיות ספורטיביות כדאי לבוא גם עם בגד המתאים לספורט. ישנן חולצות דרייפיט מנדפות זיעה שנוח לעשות איתן ספורט גם בימים חמים. כדי להעלות את המורל ואת האנרגיות, חפשו מקום שעושה הדפסה על חולצות דרייפיט והדפיסו משפטים מצחיקים ומעודדים או ציורים כיפיים. כבר חלוקת חולצות זהות עם הדפסת שם השכונה שלכם או משפטים הקשורים להווי שלכם כקהילה תגבש אתכם ותיצור מכנה משותף. אפשר להגדיל ולעשות וליזום יום ספורט משותף עם שכונה/ רחוב סמוכים ולארגן משחקים ותחרויות ביניכם לבינם.

טיולים שכונתיים באזור שלכם או רחוק מהבית

 

לפעמים האזור בו אנחנו גרים כולל בתוכו נקודות יפות ונסתרות שלא רבים מכירים שאפשר לטייל בסביבתן או לעשות פיקניק. אפשר ליזום טיולים קהילתיים לנקודות כאלה. אם יש בקהילה שלכם את הטיילנים שמכירים יותר מקומות מאחרים והם מעוניינים לחלוקת ולשתף ולא לשמור את הנקודות האלה לעצמם- מעולה. בכל מקרה אפשר גם ליזום טיול של יום אחד ואף יותר לאזורים שלא ליד הבית, בצפון או בדרום (ואולי במרכז אם אתם גרים בגליל או בנגב...). אפשר לישון באוהלים משפחתיים שכל משפחה תביא או למצוא מקומות לינה עם אוהלים משותפים גדולים. זו תהיה חוויה מהנה לכולם: לגדולים ולקטנים.

שוק קח תן

 

לכל אחד יש בבית ספרים, צעצועים, משחקים, פריטים לקישוט שהוא אינו צריך. אפשר ליזום פעם או פעמיים בשנה, במיוחד בתקופות בהן רוצים לעשות קצת סדר או תקופות בהן הילדים בחופש שוק קח תן בו כל אחד מביא לגינה או ללובי בניין את החפצים שהוא אינו צריך אך נמצאים במצב טוב ונעשות החלפות. כך גם מתחדשים בדברים חדשים וגם מפנים את הדברים שאין בהם כבר צורך מבלי לזרוק. הדבר גם עושה כיף לנותנים ולמקבלים וגם עושה טוב לסביבה. אפשר לארגן את היריד בתקופות כמו פסח שהוא גם זמן הניקיונות והסדר וגם חופש ארוך בו צריך למצוא עניין לילדים, או החופש הגדול, במיוחד אחרי סיום השנה בה הילדים עושים סדר ומפנים את המגירות מדברי השנה שהסתיימה.

נסיעות משותפות למקום העבודה

 

הכרתם שכנים שעובדים ממש כמוכם באותו אזור תעשיה או פארק הייטק? מעולה. במקום לעמוד בטור ובתור ארוך של מכוניות ביציאה מהשכונה התארגנו לנסיעות משותפות. כך הפקק ביציאה מהשכונה יצטמצם באופן משמעותי והנסיעה תעבור בצורה נעימה וכיפית יותר. יתרון נוסף הוא שכל פעם מישהו אחר מכם יהיה הנהג התורן כך שתיהנו מבקרים וערבים בהם אתם רק יושבים לכם בנוחות ברכב ומקבלים טרמפ ממש עד הבית. סידור מעולה לכולם.

לסיכום, קהילתיות הפכה למבוקשת מאוד ופרמטר חשוב בבחירת מקום מגורים. אפשר להפוך כל בניין, רחוב או שכונה לקהילה מגובשת עם קצת יוזמה. הבסיס הוא קבוצת ווטסאפ משותפת בה תעלו רעיונות ותקבעו פעילויות. מכאן אפשר להתפתח לכל מיני כיוונים בהתאם להעדפות ולצרכים שלכם, כולל המלצות על בעלי מקצוע, בייביסיטר ועוד ועוד.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

יום כיף לעובדי החברה

רעיונות לטיול בתי ספר

איך תממשו את רעיונות העיצוב שלכם

תנו ליצירתיות שבכם לפרוץ החוצה

יש לכם ילד יצירתי? כך תפתחו את הכישרון שלו

הרצון של כל הורה לפתח את הילד שלו הוא עצום. הורים עושים מאמצים רבים כדי להגשים את החלומות של הילדים שלהם, ולסייע להם למקסם את הכישרון שלהם.

רעיונות למסיבת רווקות

מהרגע שמגיעה הצעת הנישואין ועד לחתונה עצמה, עוברים אנשים תקופה מאוד מטלטלת.

רעיונות לפעילות כשאתם בבית

מגיפת הקורונה שינתה לחלוטין את העולם וגרמה להרבה אנשים להסתגל לתקופות ארוכות וממושכות בבית.

רעיונות שיחסכו לכם זמן

הקידמה והטכנולוגיה הביאו איתן לא מעט יתרונות לצד חסרונות רבים. אחד מהדברים החיוביים שהצליחו להכניס המכשירים הסלולאריים והמחשבים לחיינו

רעיונות מגניבים לאירוע חברה

אם אתם מתחילים לשים לב שהמוטיבציה של העובדים במשרד אינה נמצאת בשיאה, זה רק אומר שהגיע הזמן לתכנן אירוע חברה. אירועי חברה מציעים דרך מצוינת להקליל את האווירה, להפחית לחצים ולתת לעובדים את ההזמנות להכיר יותר טוב האחד את השני.

הפתעות ורעיונות לטיול שנתי

מתכננים ארוע? הנה כמה רעיונות

כך תביאו את היצירתיות שלכם לידי ביטוי

רעיונות למסיבת גיוס

חולצות מגניבות

יש לכם נער או נערה יצירתיים בבית? כך תעזרו להם לפרוץ את הכישרון

מי מאיתנו לא זוכר איך היו החיים בתור מתבגר או מתבגרת? מדובר בתקופה לא פשוטה, שבה נערים מחפשים את הזהות שלהם, בונים ומעצבים אותה, ומוצאים את הכיוון האישי שלהם בחיים. זוהי תקופה של תהפוכות נפשיות, של יצירה, של בנייה ושל סערות, שעבור חלק מהאנשים עוברת בקלות ועבור חלק בקושי. עם זאת, מדובר באחת התקופות החשובות ביותר בחיינו, ומי שמצליח לנהל אותה בצורה הנכונה הרי שהרוויח רווח עצום.

חולצות סוף מסלול

מה חשוב לכל נער ונערה לדעת לפני הגיוס?

השירות הצבאי בישראל הוא אחת מהחוויות המכוננות ביותר עבור כל נער ונערה, חוויה שתישאר איתם עוד שנים רבות קדימה. לכולנו יש זיכרונות מהשירות הצבאי או הלאומי, חלקם טובים יותר וחלקם טובים פחות. כך או כך, כולם יסכימו כנראה שישנה חשיבות עצומה להכנה לפני הגיוס, כמו גם לתמיכה המשפחתית במהלך השירות עצמו. ריכזנו כאן כמה טיפים שאותם כל נער ונערה צריכים לדעת לפני הגיוס.

חולצות מודפסות לחתונה

רעיונות לחתונה שיפתיעו את כולם

היום המרגש הגיע, ואתם עסוקים עד מעל לראש בארגונים, תיאומים, טעימות ובדיקות. אתם רוצים שזה יהיה האירוע של העשור, של היובל, של המאה. אתם רוצים חגיגה שלא תישכח, כזו שהחברים ייזכרו בה בנוסטלגיה מהולה בהערצה עוד שנים רבות. ובעיקר חתונה שבה אתם תהנו, ותרגישו על גג העולם כמו שאתם צריכים להרגיש.

חולצות להדפסה

איך תעשו טוב לאנשים

בני אדם הם יצורים חברתיים הזקוקים לאנשים נוספים בחייהם על מנת להרגיש טוב, לצבור ביטחון עצמי ולהרגיש משמעות. עם זאת, במיוחד בעשורים האחרונים, יותר ויותר אנשים חשים בדידות וגם נמצאים שעות ארוכות לבדם. אצל חלקם אמנם זו בחירה ודרך חיים אך יש רבים שאצלם מדובר על אילוץ כמו קשישים שאיבדו את בן או בת הזוג וידיהם גרים רחוק.

משפטים לחולצות לטיול שנתי

טיול שנתי- סיוט או כיף אמיתי?

ישנן חוויות ואירועים שמהווים חלק בלתי נפרד מההתבגרות שלנו וחייהם של ילדים ובמיוחד נוער כמעט אינם שלמים בלעדיהם. טיולים שנתיים הם מאותן חוויות, במיוחד בגילאים בוגרים יותר כשהם נמשכים יומיים ואף יותר מכך וכוללים פעמים רבות גם מסלולים מאתגרים

הדפסה על חולצות דרייפיט לגיבוש קהילתי

רעיונות לגיבוש קהילתי

בעידן שלנו כל אחד נמצא הרבה יותר זמן עם עצמו ופחות בחברה, בין אם בגלל שעות ארוכות של עבודה, המסכים שכולנו נדבקים אליהם בכל רגע פנוי ובכלל ירידה ברמת החברתיות. עם זאת, ניתן לראות שבשנים האחרונות ישנה התעוררות של הרצון לחיות בתוך קהילה שנוצרים בה קשרים ותחושה שתמיד יהיה למי לפנות אם צריך משהו וגם לעזור ולתת, כי גם הנתינה היא צורך אנושי לא פחות חזק.

משפטים להדפסה על חולצות

איך תפרצו החוצה עם היצירתיות שלכם

אחד המאפיינים של עידן הרשתות החברתיות, הוא שלכל אחד יש מה לומר, כולם הפכו דעתנים ואנשים לא רוצים לשתוק יותר אלא להוציא החוצה את מה שנמצא בתוכם. ברשתות הדבר בא לידי ביטוי לא מעט בצורה בוטה, אך אם אתם אנשים של מילים ורוצים להוציא אותן החוצה בצורה יצירתית, אם עולים לכם לפעמים משפטי מחץ שפשוט מתחשק לכם לשתף את העולם בהם, יש דרכים להוציא אותם החוצה.